Žiaci triedy 1a na návšteve v domove dôchodcov

Vianoce sú časom dávania. Skutočne? Občas mám pocit, že pre deti je to čas dostávania a hromadenia. V adventnom kalendári sa už neuspokoja s obrázkami, ba dokonca v ňom už nie sú ani len čokoládky, ale hneď malé darčeky. Hoci ešte ani celkom nevyprachala radosť z darčekov od Mikuláša… Ten však tiež obdarúva deti zo všetkých strán. Doma, v škole, v práci rodičov, v nákupnom centre, v športovom oddieli… Deti sa tešia zo všetkého. To je dobré. Kto však dokáže urobiť väčšiu radosť ako samotné deti? K tomu nepotrebujú veľa. Zopár piesní, báseň, tanec, úsmev a trochu času. Toho zatiaľ predsa majú dostatok.

Preto navštívili žiaci 1a triedy domov dôchodcov v blízkosti školy, aby urobili radosť našim starším spoluobčanom. Starší ľudia totiž nepotrebujú veľa. Potrebujú presne to, čo im deti vedia dať. Adamova mamička bola taká milá a pomohla nám vyhľadať domov dôchodcov a všetko zorganizovať. V družine deti pripravili malé darčeky. Dňa 20. decembra sme potom v domove dôchodcov predviedli náš vianočný program. Starkí nás odmenili veľkou vďačnosťou a vlastnoručne upečenými medovníkmi s čajom. Určite ich opäť navštívime. Kto sa k nám chce pridať, je srdečne vítaný.

Deti 1a triedy všetkým želajú pokojné Vianoce a šťastný nový rok.