Boli tu Holanďania… Naša partnerská škola - Het Baarnsch Lyceum

V rámci nášho teraz už štvorročného priateľstva s našou partnerskou školou Het Baarnsch Lyceum v Baarn/Holandsko nás v Bratislave navštívilo od 02. do 09. júna 2018 deväť žiakov so svojimi učiteľmi. V tomto týždni boli hostia ubytovaní v rodinách našich žiakov, ktorých spoznali už v novembri 2017 v Holandsku. Program bol veľmi pestrý: v sobotu spoločná grilovačka s hostiteľskými rodinami na Železnej studienke, prehliadka zrúcaniny hradu Devín, prehliadka starého mesta Bratislavy, kurz slovenskej kuchyne, po ktorom nasledovala návšteva Aquaparku Senec, a napokon výlet do Viedne (kde okrem iného mohli názorne spoznať históriu mesta v múzeu Time Travel)

Hostia boli veľmi spokojní. Program sa im páčil takto:

Joep Orzhofer
„tento týždeň sa mi veľmi páčil. V meste Bratislava sme videli veľa pekných vecí, spoznali sme vašu školu s milými učiteľmi a priateľskými žiakmi a na jeden deň sme išli do Viedne. Bolo to super!“

Julia Eusébio
„v tomto týždni sme mali veľa aktivít. Menšia školská budova sa mi veľmi páčila. Skvelá bola aj návšteva Aquaparku. Aj varenie sa mi páčilo, pričom jedlo bolo pre mňa veľmi neobvyklé. Bratislava je skutočne pekné mesto “

Lotte Penning
„týždeň v Bratislave bol vynikajúci! Začal sa grilovačkou za pekného počasia. Bolo fajn, že tam boli všetky rodiny. Nasledujúce dni sme stihli urobiť toooľko vecí…“