Pedagogický zbor DSB na kongrese NJ v Ružomberku

S vyše 30 kolegami s rôznych oddelení DSB vyštartoval v nedeľu dňa 01.júla autobus do Ružomberka, kde sa učitelia po trojhodinovej ceste navečerali a ubytovali v študentskom domove. Kongres sa začal v pondelok o 9:00 hod. prednáškou profesora Dr. Matja Martineza z Univerzity vo Wuppertale na tému „Robí z nás literatúra lepších ľudí?“

Popri organizácii veľtržného stánku DSB sa naše kolégium zúčastnilo aj na rôznorodých didakticko-metodických odborných workshopoch s témami ako Poetry Slam, kreatívne písanie, Lego-Education – učenie jazyka prostredníctvom hmatu, divadelné metódy vo vyučovaní nemčiny ako cudzieho jazyka, vnútorná diferenciácia a pod. Každý z našich učiteľov tu mal možnosť zúčastniť sa až troch workshopov. Paralelne k tomuto podujatiu sa tu uskutočnilo aj rokovanie riaditeľov škôl, ktoré navštívila pani Voss. Intenzívny deň bol ukončený slávnostnou recepciou v kultúrnom stredisku "Veľká Dvorana".

V utorok kongres pokračoval pódiovou diskusiou so zástupcami z hospodárskej a vzdelávacej sféry. Následne bolo možné navštíviť ešte veľtrh alebo ďalší workshop. Plní nových nápadov a inšpirácií sa naši učitelia vybrali o 14. hodine na cestu späť do Bratislavy. Mimoriadna vďaka patrí na tomto mieste organizátorom Kongresu nemčiny (Goethe Institut, veľvyslanectvo SRN atď.) ako aj Nemeckému školskému združeniu za finančnú podporu nedeľnej večere!