Rada rodičov v školskom roku 2018/2019

Milí rodičia,

Rada rodičov zastupuje záujmy nás rodičov na Nemeckej škole Bratislava a tým pomáha žiakom vo vytváraní  školského života.

konštruktívna a otvorená výmena názorov rodičov medzi sebou je preto nevyhnutná. „POVEDZ NÁM TO!“- to je naše motto na školský rok 2018/19: Vás, milí rodičia DSB, preto srdečne pozývame k aktívnej výmene názorov, aby sme mohli prediskutovať všetky pozitívne i negatívne aspekty života v škole, aby sme pozbierali nápady a podnety, ktoré vznikajú v škole i v rodinách.

Rada rodičov je spojovacím článkom medzi rodičmi, žiakmi, vedením školy a školským združením. Naším spoločným cieľom je: vytvoriť optimálne podmienky pre našich žiakov na DSB. Záujem a blaho všetkých detí v škole i v škôlke stojí na prvom mieste. Taktiež dlhodobý rast a etablovanie školy je spoločným prianím všetkých rodičov.

Rada rodičov, ktorá bola tak ako každý rok zvolená zo zástupcov rodičov jednotlivých tried a skupín materskej školy, je pevnou súčasťou školského spoločenstva a je zložená zo zástupcov škôlky, základnej školy i gymnázia.

Aktívna účasť rodičov v každodennom školskom dianí aj v rámci projektov, ktoré obohacujú život školy, sa stala samozrejmosťou. Pomáhame pri organizácii a realizácii rôznych školských podujatí (lampiónový sprievod, jarná a letná školská slávnosť), založili sme futbalový tím rodičov „1FCEDSB“ (noví spoluhráči sú srdečne vítaní), organizujeme výlety a turistické prechádzky, a sme všetkým, ktorí na škole pracujú a učia sa, k dispozícii.

Na tento školský rok 2018/19 sú zo strany rodičov naplánované ďalšie aktivity.

Aktívne a dio budúcnosti orientované spoločenstvo rodičov podporuje rast DSB a pomôže lepšie zvládať výzvy nasledujúcich rokov, spojené so sťahovaním do novej školskej budovy.

„POVEDZ NÁM TO!“: v našej činnosti pevne rátame s vašou aktívnou podporou. Preto nám adresujte vaše podnety, nápady a zlepšovacie návrhy, a prijmite príležitosť aktívne sa podieľať na školskom živote.

Tešíme sa na množstvo rozhovorov, ktoré nám všetkým pomôžu zlepšiť a optimalizovať procesy a spolužitie na škole. Opierame sa o sebavedomý, na budúcnosť zameraný, otvorene konštruktívny kolektív rodičov, ktorý sa nasadí za naše spoločné ciele pre blaho našich detí.

„POVEDZ NÁM TO!“ Tešíme sa na spoluprácu s Vami!

Kontaktné osoby:

• Wolfgang Voller, predseda Rady rodičov a zástupca za Materskú školu
  • Andrea Pramhas, členka Rady rodičov a zástupkyňa za Základnú školu
  • Maren Schmidt, členka Rady rodičov a zástupkyňa za Gymnázium

Kontakt:
w.voller@danubesoft.com
Andrea.Pramhas@swisslife-select.at
maren-schmidt@hotmail.de

Niektoré z našich plánov na školský rok 2018/19
(bližšie informácie budú aktuálne zverejnené)

Školský odev
Vybudovanie aktívneho kontaktu  s jednotlivými grémiami školy