Riadiaci tím v šk.roku 2017-2018

Svenja Ceranna (Vedúca riadiaceho tímu, GYM), Claudia Voß (riaditeľka školy), Patricia Hodyová (MŠ), Miriam Dronseková (družina), Marta Valacsayová (ZŠ), Lucia Grichová (GYM), Matej Heringeš (predstavenstvo združenia školy), Matej Smieško (zástupca rodičov), Magdalena Smieškova a Nina Bethge (žiacka rada).

Od septembra  2011 je v DSB Riadiaci tím, ktorý je zriadený podľa Pedagogického kvalitatívneho manažmentu. Členovia Riadiaceho tímu sa skladajú zo všetkých oddelení – družina a materská škola, základná škola a gymnázium DSB. Patria sem popri vedení školy aj dvaja zástupcovia žiakov a po jednom zástupcovia rodičov a predstavenstva. Riadiaci tím sa stretáva pravidelne cca každé 4 týždne

„Štruktúra pedagogického kvalitatívneho manažmentu PQM ide ruka v ruke s perspektívou zmien. Nové nástroje riadenia výstupov dopĺňajú a nahrádzajú doterajšie nástroje riadenia vstupov. Týmto spôsobom môže byť spojená vlastná zodpovednosť so zabezpečením kvality.“ (Spolková – krajinná–Inšpekcia (BLI) DSB v zahraničí. Ciele, uskutočnenie, využitie. BVA/ZfA 2007)

Viac rozhodovacej zodpovednosti pre školy, viac možností formovania v školách – to nakoniec pre jednotlivú školu znamená, slušne a zodpovedne organizovať proces pedagogického kvalitatívneho manažmentu. Dôležitú rolu pritom hrajú všetky skupiny, zúčastňujúce sa školského života.

Riadiaca skupina je zodpovedná za operatívny chod PQM. Pod ten patria o.i. nasledovné úlohy:

Informovanosť

• Pravidelné informácie na úhrnnej konferencii  („Správa z riadiaceho tímu“)

Riadenie

• Formulácia konkrétnych cieľov a plánov zmien
  • Stanovenie priorít ťažiskových bodov rozvoja
  • Plánovanie a realizácia opatrení a projektov rozvoja kvality vrátane zapracovania a zaistenia implementačnej stratégie
  • Prevzatie procesnej zodpovednosti za dohodnuté projekty pre rozvoj kvality
  • Podpora a koordinácia opatrení pre rozvoj vyučovania

Koordinácia

• Včlenenie kolégia do procesu
  • Interná koordinácia pracovných a projektových skupín
  • Organizácia výmeny skúseností v rámci alebo medzi pracovnými a projektovými skupinami
  • Spolupráca s predstavenstvom, rodičmi, žiačkami a žiakmi

Dokumentácia

• Zabezpečenie a dokumentácia procesov rozvoja kvality
  • Príprava údajov a podanie vyúčtovania

Hodnotenie

• Plánovanie a realizácia školských interných a externých opatrení hodnotenia,
  • Príprava a realizácia konferencií spätnej väzby

V prípade otázok sa prosím obráťte na pani Svenja Ceranna (svenja.ceranna@deutscheschule.sk).

« okt 2018 » loading...
Pi 19