All for Joomla All for Webmasters

SLÁVNOSTNÉ POKLEPANIE ZÁKLADNÉHO KAMEŇA

 

 

Slávnostné poklepanie základného kameňa novej budovy Deutsche Schule Bratislava sa uskutočnilo v piatok 04.09.2020 na Bárdošovej ul. 33 v Bratislave.

Deutsche Schule Bratislava zrekonštruuje, vďaka podpore Nemeckej spolkovej republiky, budovu na Bárdošovej ulici, do ktorej by sa mali žiaci presťahovať počas leta 2022. Celková investícia predstavuje 12 miliónov eur. Je to pravdepodobne najväčšie množstvo financií použitých na školskú infraštruktúru za posledné roky. V súčasnosti prebieha kompletná rekonštrukcia, s cieľom je vytvoriť dostatočne veľkú, modernú školu, v ktorej sa budú príjemne cítiť všetky deti, žiaci i zamestnanci školy.


NOVÁ DEUTSCHE SCHULE BRATISLAVA POSKYTNE MODERNÉ PRIESTORY A VYBAVENIE
multifunkčné ihrisko, väčšiu telocvičňu a jedáleň.

 

Deutsche Schule prešla za 15 rokov, počas ktorých vzdeláva na Slovensku, mnohými zmenami. Škola, ktorá pôvodne sídlila v prenajatej budove na Palisádach, sa časom rozrástla aj o priestory na Panenskej ulici. „Počet žiakov neustále rastie, a preto sme považovali za nevyhnutné kúpiť novú budovu, vyhovujúcu požiadavkám vyučovania 21. storočia. Týmto krokom chceme nielen rozšíriť naše priestory, ale zároveň poskytnúť kvalitnú vzdelávaciu inštitúciu, ktorá drží krok s najnovšími digitálnymi trendami a inovatívnymi prístupmi k edukácii,“ uviedol Peter Kršák – predseda predstavenstva školy. „Našu víziu by však nebolo možné uskutočniť bez finančnej pomoci Nemeckej spolkovej republiky, ktorá prispela viac ako polovicou z celkovej potrebnej sumy, predstavujúcej hodnotu 12 miliónov eur. Táto investícia do prvotriedneho školského zariadenia pozitívne ovplyvní nielen žiakov ale i učiteľov či iných pracovníkov, vďaka čomu môžeme budovať status jednotky na trhu v rámci top škôl v Európe,“ dodáva.

 

Na slávnostnom programe sa zúčastnila aj veľvyslankyňa Nemeckej spolkovej republiky v SR Barbara Wolf, štátny tajomník ministerstva školstva Ľudovít Paulis, štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus, starosta mestskej časti Bratislava–Nové Mesto Rudolf Kusý či predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

 

 

 


O DSB v médiách

 

 

 

 

 

 

 

 


AKTUALITY

Program ŠKD cez Pedagogický deň 

Dňa 12.11.2020 absolvovali naši učitelia pedagogické školenia. Preto bola škola otvorená od 07:30 do 17:30 hod. Len pre prihlásené deti.     V tomto čase sme sa s našimi vychovávateľmi a dobrovoľníkmi hrali množstvo spoločenských hier, vyrábali sme skvelé veci ako padáky, pretekárske autíčka a darčeky na Vianoce.  Samozrejme, nemohol chýbať ani čas strávený vonku na čerstvom vzduchu. Prežili sme spolu v škole krásny ...

Viac

„Vyučovanie a učenie v čase digitalizácie“ – Kongres školení  

Vo štvrtok, dňa 12.11.2020, sme na našej škole využili príležitosť, zúčastniť sa v rámci nášho tohtoročného pedagogického dňa celoeurópskeho kongresového školenia na tému „Vyučovanie a učenie v časoch digitalizácie“. Spolu s ďalšími 11 nemeckými zahraničnými školami a takmer 300 účastníkmi sme prijali ponuku takmer 19 rôznych workshopov a 2 prednášok, aby sme sa zaoberali digitálnymi nástrojmi ...

Viac

Lampiónový sprievod v materskej škole 

Dňa 12.11.2020 sa konal v materskej škole tradičný lampiónový sprievod. Aj napriek pandemickej situácii sa deti z tohto podujatia veľmi tešili. Každoročne si s deťmi a rodičmi vyjdeme spoločne na Bratislavský hrad, kde na deti čaká Svätý Martin na bielom koni. Tento rok to však nebolo možné a preto sme využili naše ihrisko. Pri dodržiavaní hygienických opatrení si každá skupinka vyšla na ihrisko s lampiónmi ...

Viac

Sv. Martin trochu inak 

Ako každý rok, aj tentokrát sa konal 11.11.2020 na našej škole DSB lampiónový sprievod.  I keď trošku inak, ale predsa! Keďže “vládne” pandémia a sú zavedené prísne opatrenia pochod sa  nekonal na Bratislavský hrad, ale postačil nám aj náš školský dvor.   O to väčšie bolo nadšenie pre tvorivú prácu. Žiaci na hodine výtvarnej výchovy vytvorili spolu s učiteľkami nádherné lampióny.  Počas pochodu si deti nimi svietili na cestu a veselo si zaspievali do kroku.  Sviatočnú atmosféru na dvore tomu dodával aj detský punč, ktorý uvarili naši šikovní dobrovoľníci.      

Viac

Sponzori

Partneri

Podporovatelia

rodina Pramhas-Kornmann

Radi by ste podporili Nemeckú školu Bratislava? Tu nájdete ďalšie informácie.

Kontakty

DEUTSCHE SCHULE BRATISLAVA

Palisády 51, 811 06 Bratislava
Tel.: 02/2042 2810
info@deutscheschule.sk

Öffnungszeiten Rezeption / Otváracie hodiny recepcia:
Täglich/denne 07:30 – 15:30