All for Joomla All for Webmasters

Aktuality vedenia školy

Milí priaznivci DSB,

s radosťou Vás informujeme, že obe miesta učiteľov ADLK (vyslaných učiteľov z Nemecka) v odboroch Francúzsky jazyk/Anglický jazyk a Matematika/Fyzika, ktoré sa koncom tohto školského roka uvoľnia, už máme pre budúci školský rok obsadené. Aj pre materskú školu sa pani riaditeľke Márii Jeznej podarilo získať vychovávateľku z Nemecka. Ako obvykle, naši noví učitelia, pedagógovia a vychovávatelia sa na začiatku školského roka predstavia celému kolektívu školy.

Tak, ako naša účasť na veľtrhu Didacta v Kolíne, ako aj naša svieža webstránka, nám priniesli množstvo iniciatív uchádzačov, takže pohovory sa priebežne uskutočňujú vo všetkých oddeleniach školy.

Na tomto mieste by som rada reagovala aj na chýry, ktoré sa šíria medzi rodičmi, a zopakovala slová, ktoré odzneli na zasadnutí Rady rodičov, že všetci žiaci z oboch 5.tried môžu pokračovať v budúcej 6.triede.

Okrem toho sme rozbehli množstvo ďalších vecí…
– Digitalizujeme celoročný termínový plán, ktorý bude pre celý kolektív školy viditeľný prostredníctvom kalendára na webstránke školy.
– Pripravujeme finálne kroky za účelom zverejnenia plánov suplovania na webstránke.
– Dvaja vychovávatelia z družiny navštívili koncom februára Nemeckú školu v Prahe, zúčastnili sa hospitácii a konzultácii s pražskými kolegami.
– Naši dvaja učitelia fyziky sa na Nemeckej škole v Prahe zúčastnia na dvojdňovom školení na tému „Pokusy vo vyučovacom procese“.
– Pani Gazdíková bude vo svojej funkcii ako učiteľka hudobnej výchovy tri dni hospitovať na Otto Kühne-Schule v Bonne/Bad Godesbergu – je to škola s hudobným a umeleckým zameraním. Nové inšpirácie využijeme nielen v rámci výučby hudobnej výchovy, ale aj v ďalšej ponuke hudobných aktivít DSB.
– Našu školu navštívili zástupcovia z personálneho oddelenia z VW Slowakia, a.s. a Global Assignments z Volkswagen Wolfsburg, za účelom prekonzultovania možností budúcej spolupráce.
– atď.

A keďže musíme popri všetkej tej práci niekedy aj oslavovať, tešíme sa už na „Tanec do mája“ dňa 30.04.2019! Zorganizujme a oslávme túto párty spoločne! Tešíme sa!

Heike ThomannTeile mich/Zdieľaj...

Calendar

« jún 2019 » loading...
Po Ut St Št Pi So Ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt

DEUTSCHE SCHULE BRATISLAVA

Palisády 51, 811 06 Bratislava
Tel.: 02/2042 2810
info@deutscheschule.sk

Öffnungszeiten Rezeption / Otváracie hodiny recepcia:
Täglich/denne 07:30 – 15:30