All for Joomla All for Webmasters

Celodenný výlet gymnázia do Viedne

Predposledný školský deň pred vianočnými prázdninami sa niesol v znamení tradičného výletu celého gymnázia do Viedne (triedy 5 až 12). Učitelia nemeckého jazyka v tomto roku zorganizovali program primeraný jednotlivým vekovým skupinám. Srdečná vďaka patrí pani Lankl, pánovi Dr. Kühtzovi, pani Nasse a pani Thomann. Nasledujú prvé správy z výletu.


Triedy 5a a 5b navštívili v sprievode pani Lankl, pána Thomu a pani Gazdíkovej vynikajúci workshop animovaného filmu v detskom múzeu Zoom. tu vznikli dva vlastnoručne vyrobené skvelé filmy, na ktoré môžu byť žiaci 5.triedy naozaj hrdí. Klapka číslo jeden pre: Mopslík, ktorý stratil svoju plienku, žije v akváriu so špagetami a kde ho obletuje morská panna. Potom sa šlo na Viedenský ľadový sen pred viedenskou radnicou. Korčule sa kĺzali po ľade a na rozdiel od učiteľov žiaci točili obratné a pôsobivé kolečká. Je to dobér, keď to žiaci vedia lepšie než učitelia! Na záver sa deti smeli na vianočných trhoch posilniť jahodami v čokoláde alebo pečenou klobáskou a potom sme sa už vrátili vlakom domov do Bratislavy.

Pod vedením triedneho učiteľa pána Hartmanna a v sprievode pani Jančovičovej a pána Protzela žiaci 6.triedy najprv navštívili vianočný trh pred viedenskou radnicou. Tu smeli žiaci v skupinách po troch objavovať na vlastnú zodpovednosť príchute sladkých Vianoc. Taktiež k tomu patrilo aj zopár vianočných darčekov pre rodičov. 😉

Popoludní sa zúčastnili skvelého divadelného workshopu v mládežníckom divadle Theater der Jugend. Trieda si najprv pozrela divadlo so sprievodcom a následne v dvojiciach vyrábali scénický obraz malého formátu k vymyslenému príbehu. Všetci sa s nadšením zapojili a o 17:30 sme sa šťastní vrátili do Bratislavy.


Žiaci tried 9 až 12 sa vo Viedni vnorili do filmového a divadelného sveta. Tak sme najprv navštívili Múzeum filmu, kde sme si pozreli americkú romantickú komédiu „The Apartment“ (1960) od Billy Wildera za následne sme spoločne pod vedením analyzovali jednotlivé aspekty filmu. Film bol pre všetkých veľmi zábavný a napokon aj informatívny… Potom sme objavovali nespočetné adventné trhy a samozrejme sme si vychutnali aj miestne vianočné pochúťky. Žiaci 10. až 12.triedy o 16:00 hodine ešte pokračovali v objavovaní – tentoraz v divadle Burgtheater . Tu nám bol umožnený náhľad za kulisy, ale len veľmi malý, keďže v tom istom čase prebiehali dôležité skúšky a naša prehliadka medzi starými múrmi divadla musela byť preto obmedzená. Napriek tomu to však bol vydarený a poučný deň!Teile mich/Zdieľaj...

Calendar

« júl 2020 » loading...
Po Ut St Št Pi So Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
Št 23

DSB Letné prázdniny

01. júla @ 07:00 - 01. septembra @ 08:00

Kontakty

DEUTSCHE SCHULE BRATISLAVA

Palisády 51, 811 06 Bratislava
Tel.: 02/2042 2810
info@deutscheschule.sk

Öffnungszeiten Rezeption / Otváracie hodiny recepcia:
Täglich/denne 07:30 – 15:30