Deň otvorených dverí ONLINE

2021

Na našej webovej stránke sa môžete už teraz dozvedieť rôzne informácie o našej škole.

Vitajte na Dni otvorených dverí

09.00 - 09.45 OTVORENIE

Krátke privítanie moderátormi

Oficiálne privítanie – predstavenstvo a veľvyslanectvo

Predstavenie vedenia školy a vedúcich oddelení

Predstavenie Rady rodičov

Predstavenie Žiackej rady

Während der Zoom-Konferenzen können Sie mit den Lehrkräften und den Abteilungsleitung sprechen:

09.45 – 10.30     MATERSKÁ ŠKOLA

10.30 – 11.00     ŠKD – DRUŽINA

11.00 – 11.45     ZÁKLADNÁ ŠKOLA

11.45 – 12.30     GYMNÁZIUM

12:30 – 13:20     LIVE chat

DSB sa predstavuje

DSB je súkromná škola v Bratislave, jedna zo 140 nemeckých zahraničných škôl vo svete. V decembri 2021 bola DSB nominovaná na „špeciálnu cenu“ v súťaži „Deutscher Schulpreis 20/21“.

Nemecká škola bola založená na Slovensku v roku 2005 a momentálne oslavuje 15. výročie svojho založenia. Aktuálne školu navštevuje takmer 400 žiakov, prevažne zo Slovenska a Nemecka, ale aj z iných krajín či rôznych národností.

Dôraz pri vyučovaní predmetov sa kladie na vyučovací jazyk, ktorým je nemčina, samostatnosť, ale i tímového ducha. Podporuje sa hlavne kreatívne i kritické myslenie, ako aj pozitívny postoj k učeniu a k iným kultúram. Vyučovanie prebieha v malých skupinách s nemecky hovoriacimi učiteľmi. Každý žiak má svoj vlastný laptop/iPad.

Nemecká škola prešla mnohými zmenami. Pôvodne sídlila v prenajatej budove na Palisádach, časom sa rozrástla aj o priestory na Panenskej ulici. Aktuálne prebieha kompletná rekonštrukcia budovy v tichej lokalite na Bárdošovej ulici, kde vzniká veľká moderná škola: žiaci budú mať k dispozícii moderné zariadenia, halu, multifunkčné ihrisko a observatórium. Priestorový koncept bude zodpovedať najnovším pedagogickým poznatkom.

Pripravili sme pre Vás videá a práce DSB žiakov

Musizieren

Grundschule

Lernbüro