21. septembra 2021

Bratislava bude mať vlastné observatórium

"Bratislava bude mať konečne vlastné observatórium – vznikne na streche modernej školy."

NOVÁ NEMECKÁ ŠKOLA

DOBRÉ NOVINY napísali o projekte
V septembri minulého roka sa začalo s prácami a v súčasnosti požiadalo stavebný úrad o kolaudáciu priestorov.

Deutsche Schule Bratislava investovala do projektu novej budovy12 miliónov eur, z ktorých hradí polovicu nemecký štát a druhú polovicu občianske združenie. Hrubé stavebné náklady sú vo výške 6 miliónov eur.

„Zmluvy o stavbe boli podpísané v auguste minulého roka, takže sa nás nedotkli zvýšené ceny stavebných materiálov a prác,“ povedal pre TREND predseda predstavenstva školy Peter Kršák. Cena zariadenia interiéru školskej budovy je asi 700-tisíc eur.
Celý článok si môžete prečítať na tomto odkaze:

DOBRÉ NOVINY

PODPORTE AJ VY