All for Joomla All for Webmasters

Európsky týždeň v holandskom Baarne

Od 03. do 10. novembra sa zúčastnili žiaci DSB na Európskom týždni, ktorý usporiadalo lýceum Het Baarnsch Lyceum. Žiaci boli ubytovaní v holandských hosťovských rodinách.

V tomto školskom roku sa na Európskom týždni zišli žiaci ôsmich škôl zo siedmich európskych krajín. V priebehu dvoch školských dní pripravili žiaci v medzinárodne zmiešaných skupinách argumenty a diskutovanie. V posledný deň sa potom vo veľkom rámci formou súťaže debatovalo o kontroverzných témach týkajúcich sa Európy. V ôsmich kolách trvajúcich vždy 8 minút žiaci prediskutovali napríklad témy ako „More European countries should have their own Brexit“. To všetko sa uskutočnilo v anglickom jazyku. Na záver treba poznamenať, že naši žiaci sa týmto výzvam postavili vynikajúcim spôsobom a Nemeckú školo Bratislava ukážkovo reprezentovali. Moje hodnotenie: 1+ s hviezdičkou – skvelý výkon, Zuzana, Noah, Oliver, Katarína, Rena, Hana, Jan a Adela!

Samozrejme, aj ďalšie aspekty neprišli nakrátko. Popri rôznorodých aktivitách s hosťovskými rodinami sme absolvovali celodenné výlety do Den Haag a Amsterdamu. V Den Haag sme navštívili Dom Humanity , ako aj Zastúpenie Európskej kommisie, zatiaľ čo v Amsterdame sme si pozreli  Dom Anny Frankovej so sprievodcom a zažili sme Holland Experience.

Na jar sa uskutoční recipročná návšteva holandských hosťujúcich žiakov. Vychádzajúc zo srdečnej rozlúčky na letisku v Amsterdame možno predpokladať, že obe strany sa už teraz veľmi tešia na spoločný čas v Bratislave.Teile mich/Zdieľaj...

Calendar

« júl 2020 » loading...
Po Ut St Št Pi So Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
Ut 07

DSB Letné prázdniny

01. júla @ 07:00 - 01. septembra @ 08:00

Kontakty

DEUTSCHE SCHULE BRATISLAVA

Palisády 51, 811 06 Bratislava
Tel.: 02/2042 2810
info@deutscheschule.sk

Öffnungszeiten Rezeption / Otváracie hodiny recepcia:
Täglich/denne 07:30 – 15:30