Školské zájazdy a výmenné pobyty

Partnerstvá

Kde môžu žiačky a žiaci zažiť lepšie spoločnú Európu ako cez školské partnerstvo? Určitý čas prežijú v rodinách danej krajiny a zažijú jej denný režim. Prirodzene si počas pobytu rozšíria a zlepšia svoje znalosti cudzích jazykov.

1. … s Holandskom
    • V šk. roku 2014/15 bolo založené školské partnerstvo Het Baarnsch Lyceum v Holadsku. Kvôli podpísaniu partnerskej zmluvy pani Voss extra vycestovala z Bratislavy.
    • Výnimočné na partnerstve s gymnáziom v Baarn je, že žiaci sa učia debatovať, a to ešte k tomu v jazyku Lingua Franca, teda v angličtine. Spoločný používaný jazyk, ktorým sa žiačky a žiaci zo šiestich európskych krajín dorozumievajú a spoločne rastú  je pre nich z veľkou výzvou.
  2.  … s Nemeckom
    • Od šk. roku 2017/18 máme partnerstvo s IGS Mainz-Bretzenheim. Po stretnutí učiteľov DSB s učiteľmi s Mainz a po množstve organizačných nápadov, sa v októbri uskutočnila prvá návšteva žiačok a žiakov  skupiny v Mainz. Na jar napäto očakávame na našej škole návštevu  z Mainz.

Školské výlety

Školské výlety a denné výlety/ vychádzkové dni patria do celkového pedagogického procesu školy. Preto je účasť žiačok a žiakov na tejto vrcholnej činnosti školského roka povinná. Len vo výnimočných prípadoch a na základe dôležitých okolností a po rozhovore a dohode s riaditeľom, resp.  triednym učiteľom je možné žiaka z tejto školskej akcie uvoľniť. V každom prípade je čas ciest/ denných výletov a vychádzok povinnou školskou činnosťou.

Ciele a požiadavka vzdelávania na školské výlety

• požiadavka tímového ducha (spoločenstvo triedy) a vzájomnej hodnoty
  • posilnenie sebavedomia
  • rozšírenie rečových schopností (nemčina, slovenčina, angličtina, francúzština, atď.)
  • spoznávanie pamiatok
  • zaujímavé zážitky z prírody a dostatočný pohyb
  • spoločné aktivity, ktoré obsahujú kultúrne, športové , umelecké, hudobné a pod. vzdelávanie

« december 2019 » loading...