Školské združenie a predstavenstvo

„Združenie rodičov Spoločnej nemecko-slovenskej školy v Bratislave“, ďalej ako „Nemecké školské združenie“, je zriaďovateľom DSB.

Nemecké školské združenie bolo založené 14.3.2005 v Bratislave pod názvom „Spolok na založenie a podporu DSB“ a dňa 5.11.2009 rozhodlo valné zhromaždenie o jeho premenovaní na „Združenie rodičov Spoločnej nemecko-slovenskej školy v Bratislave“.

Združenie rodičov Spoločnej nemecko-slovenskej školy v Bratislave je zriaďovateľom DSB, a preto je zodpovedné za hospodársky a právny rámec DSB. Združenie ako zriaďovateľ školy finančne zabezpečuje prevádzku školy (porovnaj čl. 2 stanov Nemeckého školského združenia).

Školské združenie sa stretáva minimálne raz ročne na členskej schôdzi, kde sa hlasuje o plánovanom rozpočte a každoročne sa volí nová časť predstavenstva.

Predstavenstvo (5 alebo 7 členov) riadi záležitosti združenia a vykonáva uznesenia prijaté na členskej schôdzi. Všetky rozhodnutia predstavenstva sa prijímajú po vzájomnej dohode s vedením školy.

Stanovy školského združenia si môžete stiahnuť tu.

Členstvo

Rodičia, ktorých deti navštevujú DSB, sa môžu stať členmi školského združenia a aktívne sa zapojiť do ďalšieho budovania školy, napr. v otázkach školského rozpočtu, školného a budovy školy. Členský príspevok je 20€ ročne.

Okrem toho sa môžu firmy a právnické osoby, ktoré majú záujem o podporu DSB, stať členami školského združenia. Členský príspevok je 4000 € ročne.

ŽIADOSŤ O PRIJATIE DO NEMECKÉHO ŠKOLSKÉHO ZDRUŽENIA

Predstavenstvo

Členovia predstavenstva v školskom roku 2019/2020:

• Peter Kršák – predseda predstavenstva, poverenec pre záležitosti stavby
  • Peter Kompalla – podpredseda predstavenstva, poverenec pre marketing a spoluprácu s podnikateľskými subjektami
  • Karsten Pedersen – poverenec pre strategické úlohy/ procesy (BLI, QM, skupina pre riadenie školy), personálne záležitosti
  • Mike Schmidt – poverenec pre finančné záležitosti a digitalizáciu
  • Oswald Brandstetter – poverenec pre finančné záležitosti, pokladník, zastupujúci zapisovateľ

Kontakt:

vorstand@deutscheschule.sk

alebo

p. Andrea Ryšavá /povereníčka predstavenstva/