Predstavenstvo informuje

SLÁVNOSTNÉ POKLEPANIE ZÁKLADNÉHO KAMEŇA

 

 

Slávnostné poklepanie základného kameňa novej budovy Deutsche Schule Bratislava sa uskutočnilo v piatok 04.09.2020 na Bárdošovej ul. 33 v Bratislave.

Deutsche Schule Bratislava zrekonštruuje, vďaka podpore Nemeckej spolkovej republiky, budovu na Bárdošovej ulici, do ktorej by sa mali žiaci presťahovať počas leta 2022. Celková investícia predstavuje 12 miliónov eur. Je to pravdepodobne najväčšie množstvo financií použitých na školskú infraštruktúru za posledné roky. V súčasnosti prebieha kompletná rekonštrukcia, s cieľom je vytvoriť dostatočne veľkú, modernú školu, v ktorej sa budú príjemne cítiť všetky deti, žiaci i zamestnanci školy.


NOVÁ DEUTSCHE SCHULE BRATISLAVA POSKYTNE MODERNÉ PRIESTORY A VYBAVENIE
multifunkčné ihrisko, väčšiu telocvičňu a jedáleň.

 

Deutsche Schule prešla za 15 rokov, počas ktorých vzdeláva na Slovensku, mnohými zmenami. Škola, ktorá pôvodne sídlila v prenajatej budove na Palisádach, sa časom rozrástla aj o priestory na Panenskej ulici. „Počet žiakov neustále rastie, a preto sme považovali za nevyhnutné kúpiť novú budovu, vyhovujúcu požiadavkám vyučovania 21. storočia. Týmto krokom chceme nielen rozšíriť naše priestory, ale zároveň poskytnúť kvalitnú vzdelávaciu inštitúciu, ktorá drží krok s najnovšími digitálnymi trendami a inovatívnymi prístupmi k edukácii,“ uviedol Peter Kršák – predseda predstavenstva školy. „Našu víziu by však nebolo možné uskutočniť bez finančnej pomoci Nemeckej spolkovej republiky, ktorá prispela viac ako polovicou z celkovej potrebnej sumy, predstavujúcej hodnotu 12 miliónov eur. Táto investícia do prvotriedneho školského zariadenia pozitívne ovplyvní nielen žiakov ale i učiteľov či iných pracovníkov, vďaka čomu môžeme budovať status jednotky na trhu v rámci top škôl v Európe,“ dodáva.

 

Na slávnostnom programe sa zúčastnila aj veľvyslankyňa Nemeckej spolkovej republiky v SR Barbara Wolf, štátny tajomník ministerstva školstva Ľudovít Paulis, štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus, starosta mestskej časti Bratislava–Nové Mesto Rudolf Kusý či predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

 

 

 


O DSB v médiách

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt Nová škola

 

Na tejto stránke môžte v pravidelných intervaloch nájsť najnovšie informácie zo strany predstavenstva.

V prípade otázok sa prosím obráťte na splnomocnenca predstavenstva: Mgr. Andrea Ryšavá bdv@deutscheschule.sk, alebo priamo na predstavenstvo vorstand@deutscheschule.sk

06-2020

Kontakty

DEUTSCHE SCHULE BRATISLAVA

Palisády 51, 811 06 Bratislava
Tel.: 02/2042 2810
info@deutscheschule.sk

Öffnungszeiten Rezeption / Otváracie hodiny recepcia:
Täglich/denne 07:30 – 15:30