NOVÁ ŠKOLA

Slávnostné poklepanie základného kameňa novej budovy Deutsche Schule Bratislava sa uskutočnilo v piatok 04.09.2020 na Bárdošovej ul. 33 v Bratislave.

MODRÁ ŠKOLA

Nemecká škola Bratislava podpísala pod záštitou Veľvyslanectva Spolkovej republiky Nemecko zmluvu o spolupráci s Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou, a.s. Žiaci a žiačky, rovnako ako deti z materskej školy sa zúčastnia projektu Modrá škola – voda pre budúcnosť.

OBSERVATÓRIUM

Je rozhodnuté: Po ukončení internej analytickej fázy sa predstavenstvo Nemeckej školy Bratislava rozhodlo pre štart „Projektu pre budúcnosť“.
Astronómia na dosah – Nemecká škola Bratislava plánuje stavbu observatória

BIG_ling SK-AT

Kooperácie v oblasti vzdelávania v pohraničnom regióne SK-AT. Posilnenie cezhraničnej správy a inštitucionálnej spolupráce.  Prepojenie medzi inštitúciami zabezpečujúcimi predškolské a školské vzdelanie (škôlky a základné školy) s cieľom spoločného rozvoja a implementácie vzdelávacích programov

PEaCH

Projekt zameraný na podporu rodičov a učiteľov dvoj- a viacjazyčných detí. Iniciatíva PEaCH poskytuje príručku pre rodičov, informatívne videá a online zbierku materiálov v 24 jazykoch EÚ.