Základná škola sa predstavuje

Úlohou základnej školy je poskytnúť žiakom až po štvrtý ročník základné všeobecné vzdelanie, naučiť ich schopnostiam a zručnostiam s cieľom samostatného získavania vedomostí pre celoživotné učenie, ako aj vštepiť deťom sociálne a osobnostné kompetencie.

Túto úlohu škola realizuje postupným vedením žiakov od hravých foriem k školským formám učenia a práce.

Patrí k tomu rozvíjanie rôznych daností a nadania žiakov v spoločnom vzdelávacom procese, nacvičovanie vzorcov správania pre spoločný život ako aj podpora vlastnej kreativity a tvorivého vyjadrovania.

Našu základnú školu t.č. navštevuje približne 120 detí, ktoré sú rozdelené v každom ročníku do dvoch tried. Väčšina detí k nám prichádza po predchádzajúcej návšteve našej materskej školy, avšak prihlasujú sa k nám aj deti z iných škôlok, škôl, ako aj zo škôl z iných krajín.

Deti s nemeckým, slovenským či iným materinským jazykom vyučujeme spolu podľa nemeckých učebných plánov v nemeckom jazyku.

Predmet Nemecký jazyk sa v 1.-4. ročníku vyučuje v tíme. Teamteaching umožňuje dvom učiteľom vytvárať rôznorodé vyučovanie s prihliadnutím na individuálne požiadavky žiakov. Okrem toho je vyučovanie nemeckého jazyka doplnené o individuálne hodiny doučovania, ktoré sú prispôsobené potrebám jednotlivých detí.

Pedagogický zbor základnej školy tvorí 18 učiteľov, nemeckých i slovenských.

Naše princípy vyučovania:

samostatná činnosť

samostatnosť

schopnosť reflexie

zodpovednosť

strategické učenie

Galéria zo života základnej školy

Kontakt:

Maria Petrák, zástupkyňa pre základnú školu

email: maria.petrak@deutscheschule.sk

Deutschkonzept Grundschule

Konzept Deutschsprachiger Fachunterricht