KURSE

Anmeldung

Die Anmeldung erfolgt ausschließlich über DSB EduPage.
EDUPAGE
  • ASTROKURZ

S deťmi budeme postupne interaktívnym a hravým spôsobom spoznávať tajomstvá a krásy vesmíru. Zameriame sa na našu Slnečnú sústavu, jej telesá a ich pohyby v priestore. Spoznáme zopár objektov hlbokého vesmíru. Predstavíme si postupne najznámejšie súhvezdia, pozrieme sa na svet optikou rôznych ďalekohľadov a teleskopov. Vďaka 3D modelom si budeme môcť siahnuť na kozmické lode, rakety či sondy. Cez jednoduché pokusy budeme pozorovať fyzikálne javy, ktoré sú súčasťou nášho života, ale i fungovania vesmíru. Kurz bude plný pohybu, farieb, kreslenia, otázok a spoločného hľadania odpovedí aj cez nádherné fotky a videá vesmírnych teleskopov.

SCHWIMMEN

Die meisten Kinder lieben Wasser. Sie lieben es, damit zu spielen. Sauna, Wassergymnastik, Tauchen, richtige Atemtechniken und die Akzeptanz der Baderegeln gehören natürlich dazu.

KORČUĽOVANIE

Pri korčuľovaní využívame prirodzenú túžbu detí po pohybe. Cielene podporujeme cez rozličné hravé formy ich koordinačné schopnosti, rovnováhu, orientačné schopnosti, ovládanie tela a silu v nohách.

• GYMNASTIK

Chrbátik, Šija, Ramená, Nôžky – náš gymnastický program namáha samozrejme všetky časti tela a podporuje súhru medzi svalovými skupinami. Deti trénujú svoju silu a pohyblivosť. Deti hravou formou, prostredníctvom gymnastických cvičení a cvičebných prvkov rozvíjajú svoje koordinačné, silové, vytrvalostné a kondičné schopnosti. Veľmi obľúbený kurz!

GYMNATHLON

Základný športový program pre deti predškolského veku od 4 do 6 rokov, ktorého cieľom je podporovať všestrannosť a motiváciu k pohybu. Hravé tréningy sú založené na pestrej zmesi športových cvičení a pohybových hier so zameraním na rozvoj osobnosti. Lekcie sú štruktúrované tak, aby sa deti naučili 12 dôležitých pohybových zručností primerane veku.

KREATÍVNY KURZ

Maľovanie, kreslenie, modelovanie, keramika – deti sú podporované v ich tvorivo - umeleckom presadení svojich myšlienok a uskutočňujú svoje vlastné zmyslové skúsenosti. Príjemná a uvoľnená atmosféra je samozrejmosťou.

KINDERGARTEN

Katarína Bjelová