KURZY

Prihlasovanie

Prihlasovanie sa uskutoční výlučne prostredníctvom DSB EduPage.
EDUPAGE
 • POHYBOVÉ HRY

  Dieťa by malo mať možnosť spoznávať seba, svoje telo a svoje prostredie prostrednícvom cieleného cvičenia. Spoločne spievať a hrať sa pohybové hry, spoznávať veľa športových materiálov, ako sú lopty, kruhy alebo švihadlá. Spolu sa šplhať, plaziť, skákať a zabávať.

  PLÁVANIE

  Väčšina detí má rada vodu. Deti majú radi, keď sa môžu hrať s vodičkou. Sauna, vodná gymnastika, potápanie, správne dýchacie techniky a akceptácia pravidiel kúpania patria samozrejme k tomu.  KORČULOVANIE

  Pri korčuľovaní využívame prirodzenú túžbu detí po pohybe. Cielene podporujeme cez rozličné hravé formy ich koordinačné schopnosti, rovnováhu, orientačné schopnosti, ovládanie tela a silu v nohách. • KREATIVNÝ KURZ

  Maľovanie, kreslenie, modelovanie, keramika – deti sú podporované v ich tvorivo – umeleckom presadení svojich myšlienok a uskutočňujú svoje vlastné zmyslové skúsenosti . Príjemná a uvoľnená atmosféra je samozrejmosťou.  HUDOBNÝ KURZ

  Počúvanie hudby je jednou z najstarších povolaní ľudstva, dáva nám veľa zábavy, relaxácie a pozitívne emócie. V našom kurze chceme hravo rozvinúť improvizačnú zručnosť a tvorivosť detí, objavovať pritom rôzne zvuky, tóny či šumy, používať vlastné telo ako hudobný nástroj alebo hrať na Orffove hudobné nástroje (rôzne perkusie)
  KURZ VARENIA

  Každý piatok vonia v našej jedálni okrem olovrantu ešte niečo iné. Raz sladké, raz slané či kyslé. A čo to šteklí deťom nosy? No predsa náš kurz varenia, pečenia! Šúpať, miešať, krájať, mixovať, každý má plné ruky práce. Pretože tu nám pripravuje jedna malá skupinka žiakov a žiačok z tried 1,2 a 4 jedlá, ktoré si potom s veľkým očakávaním spolu vychutnajú. Vlastnoručne uvarené jedlo, to je ale pôžitok! A opäť sa nám to veľmi vydarilo! Tak dobrú chuť!

 • GYMNASTIKA

  Chrbátik, Šija, Ramená, Nôžky – náš gymnastický program namáha samozrejme všetky časti tela a podporuje súhru medzi svalovými skupinami. Deti trénujú svoju silu a pohyblivosť. Veľmi obľúbený kurz!
  FUTBAL

  Hrať futbal! Tréning techník a veľa hry, aby sa deti vybláznili, vyskúšali hru futbal, mali veľa zábavy a predovšetkým zobudili tímového ducha. Pre chlapcov absolútny superkurz!

  LATINO TANEC

  Kurz je špecializovaný na konkrétny druh tanca Latino, ktorý má v sebe veľa pohybu a rytmu. Deti zažívajú veľa zábavy, absolvujú veľa rytmických cvičení a učia sa jednoduchú choreografiu, rozvíjajú svoje hudobno-tanečné cítenie a zároveň sa učia koordinovať svoju hrubú motoriku jemným tanečným spôsobom.

MATERSKÁ ŠKOLA

KONTAKT

Katarína Bjelová

Vedenie kurzov
kiga_kurse@deutscheschule.sk


PHONE

02/2042 2810

E-MAIL

info@deutscheschule.sk

SOCIALS


© Copyright 2021. Deutsche Schule Bratislava
JOBIMPRESSUMSPONSORINGKONTAKT
envelope linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram