KURZY

Prihlasovanie

Prihlasovanie sa uskutoční výlučne prostredníctvom DSB EduPage.
EDUPAGE

• ASTROKURZ

S deťmi budeme postupne interaktívnym a hravým spôsobom spoznávať tajomstvá a krásy vesmíru. Zameriame sa na našu Slnečnú sústavu, jej telesá a ich pohyby v priestore. Spoznáme zopár objektov hlbokého vesmíru. Predstavíme si postupne najznámejšie súhvezdia, pozrieme sa na svet optikou rôznych ďalekohľadov a teleskopov. Vďaka 3D modelom si budeme môcť siahnuť na kozmické lode, rakety či sondy. Cez jednoduché pokusy budeme pozorovať fyzikálne javy, ktoré sú súčasťou nášho života, ale i fungovania vesmíru. Kurz bude plný pohybu, farieb, kreslenia, otázok a spoločného hľadania odpovedí aj cez nádherné fotky a videá vesmírnych teleskopov.

PLÁVANIE

Väčšina detí má rada vodu. Deti majú radi, keď sa môžu hrať s vodičkou. Sauna, vodná gymnastika, potápanie, správne dýchacie techniky a akceptácia pravidiel kúpania patria samozrejme k tomu.

KORČUĽOVANIE

Pri korčuľovaní využívame prirodzenú túžbu detí po pohybe. Cielene podporujeme cez rozličné hravé formy ich koordinačné schopnosti, rovnováhu, orientačné schopnosti, ovládanie tela a silu v nohách.

• GYMNASTIKA

Chrbátik, Šija, Ramená, Nôžky – náš gymnastický program namáha samozrejme všetky časti tela a podporuje súhru medzi svalovými skupinami. Deti trénujú svoju silu a pohyblivosť. Deti hravou formou, prostredníctvom gymnastických cvičení a cvičebných prvkov rozvíjajú svoje koordinačné, silové, vytrvalostné a kondičné schopnosti. Veľmi obľúbený kurz!

GYMNATHLON

Základný športový program pre deti predškolského veku od 4 do 6 rokov, ktorého cieľom je podporovať všestrannosť a motiváciu k pohybu. Hravé tréningy sú založené na pestrej zmesi športových cvičení a pohybových hier so zameraním na rozvoj osobnosti. Lekcie sú štruktúrované tak, aby sa deti naučili 12 dôležitých pohybových zručností primerane veku.

KREATÍVNY KURZ

Maľovanie, kreslenie, modelovanie, keramika – deti sú podporované v ich tvorivo - umeleckom presadení svojich myšlienok a uskutočňujú svoje vlastné zmyslové skúsenosti. Príjemná a uvoľnená atmosféra je samozrejmosťou.

MATERSKÁ ŠKOLA

Katarína Bjelová