Ako sa točia vzdelávacie videá

Spolupráca s vydavateľstvom Klett Verlag

12. mája 2023

Noah Grosser
Nedávno som mal skvelú skúsenosť. Vydavateľstvo Klett Verlag hľadalo ľudí na natáčanie vzdelávacích videí. Prihlásil som sa a vybrali ma. Natáčanie trvalo celkovo týždeň a natáčalo sa vo Švajčiarsku. Každý deň sme navštívili iné mesto, kde sme od skorého rána do večera nahrávali videá pre novú učebnicu nemčiny. Bolo naozaj zaujímavé vidieť do zákulisia. Niektoré scény sa museli natáčať niekoľkokrát, kým do seba všetko zapadlo. Príroda vo Švajčiarsku bola úchvatná. Našu cestu sme začali v Prahe a na druhý deň sme pokračovali do Bernu, kde sme si prezreli toto krásne mesto. Potom sme navštívili Luzern, Altdorf a Zürich a videli všetky úžasné pamiatky. Vrcholom zájazdu bola návšteva Bodamského jazera, kde sme si vychutnali úchvatnú scenériu. Nakoniec sme sa vrátili do Prahy. Bol to neuveriteľný zážitok navštíviť všetky tieto krásne mestá a spoznať ich kultúru, jedlo a scenériu, ako aj nahliadnuť do života filmového štábu. Digitálna učebnica nemčiny Direkt interaktiv 3 by mala vyjsť na budúci školský rok, ešte nie je úplne hotová, pretože treba natočiť ešte niekoľko scén, a potom sa bude strihať a upravovať. Už teraz sa veľmi teším na konečný výsledok.