Návšteva DSB-Observatória

Budúci malí astronauti?

30. mája 2024

DSB

Dňa 25. 4. 2024 sa konalo slávnostné otvorenie prvej bratislavskej hvezdárne, ktorá sa nachádza práve na streche našej školy. Vesmír od pradávna fascinuje malých i veľkých, a preto je prirodzené, že sa oň zaujímajú aj naše deti. Dňa 29. 4. 2024 mali aj škôlkari možnosť pozrieť sa na svet z výšky a zároveň do diaľky z  DSB-Observatória. Vyskúšali si ďalekohľad pohľadom na vežu Kamzík a odniesli si na pamiatku vesmírne pexeso.

Ktovie, možno táto návšteva bude inšpiráciou pre niektoré z nich, stať sa astronómom alebo dokonca kozmonautom, akým je aj náš patrón, pán Ivan Bella. Škôlkari boli vdační za túto skúsenosť a tešia sa na ďalšie pozorovania a objavovanie ďalekého, tajomného vesmíru.