Otvorenie DSB-Observatória

Dňa 25. 04. 2024 sme oficiálne otvorili DSB-Observatórium, nachádzajúce sa priamo na streche našej školy.

31. mája 2024

Mnohí z nás si spočiatku ani neuvedomili, akú veľkú vec prinášame pre Bratislavu a aký veľký úspech s týmto projektom zožneme. Od otvorenia nám dennodenne píšu záujemcovia, či už z médií z odbornej alebo laickej verejnosti. Každý sa chce prísť pozrieť na hviezdy. Veď niet sa čomu diviť. Doteraz totiž bola Bratislava jedným z mála hlavných miest, ktoré nemalo svoju hvezdáreň pre verejnosť. Vďaka úsiliu troch z nás (Andrei Pramhas, Petrovi Kršákovi a Svenovi Rosbachovi) a mnohým z rodičov, sponzorov (ktorí sa finančne na projekt poskladali) sa môžeme teraz spolu dotknúť hviezd!
Napísali o nás:

YIM.BAPRAVDA.SKPOSTOJ.SKSZAA.ORGSITA.SKiSTREAM.SKBRATISLAVSKÉ NOVINYNOVÝ ČAS.SKZOZNAM.SK