Zapojili sme sa do 19. ročníka Dňa predčítania

Medzinárodný deň predčítania

21. novembra 2022

Andreas Bockholt
Tretí piatok v novembri padol tento rok na 18. november. Vtedy sa v Nemecku konal celoštátny Deň predčítania, na ktorom sa pravidelne zúčastňuje až 600 000 čitateľov z rôznych vzdelávacích inštitúcií.

Cieľom je nadchnúť deti a dospelých pre (pred)čítanie, najmä teraz, keď sa ich čitateľské schopnosti zhoršujú, a vzbudiť v nich chuť čítať viac.
Tento rok sa do projektu zapojila aj DSB: študenti a študentky z vyšších ročníkov a pedagógovia čítali nahlas zo svojich obľúbených detských kníh deťom v 1. až 5. ročníku.
Pod heslom "Jedineční spolu" si deti vypočuli príbehy o strašidlách, malých drakoch a tajomných prízrakoch, a potom sa spoločne rozprávali a diskutovali o tom, čo počuli. Všetkým účastníkom sa hlasné čítanie páčilo a už sa plánujú ďalšie aktivity.
Viac informácií o podujatí nájdete na: www.vorlesetag.de