AKTUALITY

Exkurzia v Čunove

Výlet do prírodnej rezervácie Ostrovné lúčky

30. septembra 2022

Materská škola
V rámci európskeho projektu Interreg „BIG_ling SK-AT“ boli naše deti z predškolských tried Včielky a Žabky dňa 27.9. 2022 pozvané na výlet do prírody. Zo školy na Bárdošovej sme vyrazili na cieľové miesto, prírodnú rezerváciu – Ostrovné lúčky v Čunove. Ostrovné lúčky sú chráneným územím a to je zriadené na ochranu zriedkavej flóry, zachovalých lesostepných spoločenstiev a lužného lesa Podunajskej nížiny.
Projektový partner – Inštitút aplikovanej ekológie „Daphne“ - pre nás pripravil na tomto území exkurziu, kde deťom lektorky inštitútu predstavili vtáctvo, ako aj ostatné zvieratá, ktoré žijú v okolí . Vzhľadom na nepriaznivé počasie sme prvú časť museli absolvovať v autobuse, čo však deťom vôbec neprekážalo, nakoľko bola prednáška o vtáctve a zvieratkách tam žijúcich, interaktívna a veľmi pútavá. Ako náhle sa počasie upokojilo a dážď pominul, vybrali sme sa na prechádzku k blízkym jazerám a k neďalekému Dunaju. Tam mohli deti pozorovať vtáctvo s ďalekohľadom, čo si veľmi užili a po späť si mohli prehliadnuť stromy orechu čierneho, ktoré svojimi plodmi rozvoniavali v celom okolí. 
Okrem tohoto zážitku sme mali možnosť sa v Čunove stretnúť s deťmi z Materskej školy z Kittsee, ktorá je rovnako zapojená do tohto projektu. 

Ďakujeme Daphné za krásny zážitok a tešíme sa opäť nabudúce. 


SPÄŤ


PHONE

02/2042 2810

E-MAIL

info@deutscheschule.sk

SOCIALS


© Copyright 2021. Deutsche Schule Bratislava
JOBIMPRESSUMSPONSORINGKONTAKT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram