Hviezdoslavov Kubín

“Súťaž v recitácii 2021/22 “

10. marca 2022

Mgr. Lucia Grichová Oksošová – koordinátorka pre slovenské záležitosti
V tomto školskom roku 2021/22 sa naša škola opätovne zapojila po dvojročnej prestávke do celoslovenskej postupovej recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín.

Najlepší recitátori školy, ktorí vyhrali triedne kolá, si mohli navzájom zmerať sily v školskom kole, ktoré sa uskutočnilo 10. marca 2022. Samotnej súťaži predchádzala náročná príprava spojená s výberom vhodného textu, jeho naučením sa, ako i tréning prednesu. Deti sa veľmi snažili, aby podali čo najlepší výkon. Súťažili sme v troch kategóriách podľa veku. Výhercovia si za svoju snahu odniesli pekné knihy venované našou školou.

Do okresného kola súťaže za Bratislavu Staré Mesto postupujú výhercovia z prvých miest.

Na tomto mieste chcem poďakovať všetkým kolegyniam a rodičom, ktorí boli deťom nápomocní, aby sme spoločne mohli zorganizovať toto milé podujatie.