Pohľad do každodenného života v Nemeckej škole v Kyjeve

Tak normálne, ako sa len dá

3. februára 2023

DSB
Nemecká škola v Kyjeve nám v článku a videu približuje svoj každodenný život a spôsob ako udržať chod školy aj počas vojny. Obetavosť riaditeľa školy Williho Wrubela a jeho tímu je obdivuhodná a želáme im veľa síl v týchto ťažkých časoch. Z listu riaditeľa školy:
Vážená rodina nemeckých škôl v zahraničí,
často sa ma pýtajú na situáciu v škole v Kyjeve.
Týmto e-mailom by som vám chcel priblížiť náš každodenný školský život. Napriek všetkým problémom a ťažkostiam Nemecká škola v Kyjeve žije a prosperuje. Je to aj vďaka vám všetkým, pretože od začiatku vojny sme sa mohli spoľahnúť na bezpodmienečnú podporu celej rodiny nemeckých škôl v zahraničí a nemeckých oddelení v zahraničí.
Keďže viem, že každý z vás svojou pomocou výrazne prispel k zachovaniu školy, rád by som vás pozval pozrieť si toto video, aby ste si urobili predstavu o našom súčasnom každodennom školskom živote na Nemeckej škole v Kyjeve.
Ako riaditeľ školy by som chcel vyjadriť osobitné poďakovanie všetkým zamestnancom, ktorí svojím obetavým nasadením umožňujú prácu školy. Zároveň som nemenej vďačný za všetku podporu, ktorú som dostal od každého z vás. Dáva nám odvahu, nádej a silu zvládnuť túto každodennú rutinu každý deň nanovo.
Ďakujeme! S úctou, Willi Josef Wolfried Wrubel