Lampiónový sprievod

“Laterne, Laterne...Sonne,Mond und Sterne...“

11. novembra 2021

Martin Vetter
Tak ako po ostatné roky, aj teraz sme slávili deň Svätého Martina. Lampionový sprievod sa žial nekonal na hrade s rodičmi, starými rodičmi a priatelmi, ale tak ako posledný rok, na našom školskom dvore.

Dobrovolníci v predstihu pripravili detský punč a žiaci 4a triedy predniesli na športovom ihrisku Martinov pribeh. Menšie deti počúvali s veľkou zvedavosťou a napätím. Potom sa všetci žiaci za doprovodu lampionov a pesničiek ktoré sa naučili na hudobnej výchove, pustili do lampionového sprievodu.Všetci sme strávili pekné poobedie. Deti si pochutili na výbornom punči a chutných koláčikoch (Martinových husičkách) ktoré sme spolu s deťmi upiekli.

Veľká vďaka patrí žiakom ktorí sa na sprievod pripravili. Takto sme mohli deň Svätého Martina osláviť, aj napriek všetkým pandemickým opatreniam.