Malí záchranári v materskej škole

“Posledný marcový týždeň zavítala do našej materskej školy veľmi zaujímavá návšteva“

31. marca 2022

Materská škôlka
Pani doktorka – letecká záchranárka – MuDr. Jónás. Priniesla so sebou aj pacienta, macka Krištofa, ktorý mal, chúďa, nehodu. Zlomil si labku a udrel hlávku. Porozprávala sa s deťmi o tom, ako môžu pacientovi s takýmto zranením pomôcť. Deti pozorne počúvali a pohotovo reagovali na jej otázky, porozprávali svoje zážitky s injekciou a vyskúšali si aj stetoskop ako praví lekári. Na záver si každý Motýlik, Myška, Lienka, Žabka, Včielka, Trpaslík i Vážka mohol vybrať záchranárske nálepky, z ktorých sa veľmi tešil.
Ďakujeme, pani doktorka, za Vašu návštevu v našej materskej škole a tešíme sa na naše spoločné budúce stretnutie!