Lampiónový sprievod sv. Martina

Svätý Martin, dobrým mužom bol, žobrákovi chudobnému pomohol. Preto poďme v šíre svety, lampáš nech na cestu svieti...

12. novembra 2022

Marianna Spustová
Lampiónový sprievod je jednou z mnohých tradícií, ktoré s deťmi na DSB každoročne slávime. Vydať sa do tmy s lampiónom v ruke spolu s rodinou a priateľmi  je naozaj veľmi vzrušujúce. Materská škola v spolupráci so Základnou školou usporiadali dňa 11. novembra 2022 slávnosť Sprievodu svätého Martina. Začali sme príbehom o svätom Martinovi (žiaci 1. – 4. ročníka) a pokračovali sme sprievodom s lampiónmi, ktoré sme si vlastnoručne vyrobili. Trúbky sprevádzali naše deti pri speve piesní. Nakoniec sme si všetci v DSB pochutili na skvelom jedle, teplom punči a koláčikoch. Žiaci si pripravili i tombolu.

„Lampión, lampión, slnko, mesiac a hviezdy…“ Tak zasa o rok, priatelia!