Mládež muzicíruje / Deti muzicírujú

Školské kolo svetovej hudobnej súťaže!

30. januára 2024

DSB
Dňa 26. 01. 2024 sa v krásnej hudobnej miestnosti našej školy konala svetová súťaž "Mládež muzicíruje / Deti muzicírujú". Sedem žiakov základnej školy sa zišlo, aby predviedli svoje umelecké schopnosti. Päťčlenná porota pod vedením Marianny Gazdíkovej a deti zo 6B triedy pozorne sledovali hudobné vystúpenia. V porote sedeli pani riaditeľka Carmen Nasse, pani riaditeľka základnej školy Ivana Korenková a učitelia pani Lucia Grichová a pán Andreas Heuer.

Prvé miesto v súťaži získali:
Luisa Urban 2B (zobcová flauta), Ema Bendíková 4A (husle) a Hugo Deák 4A (gitara)

Druhé miesto získali:
Diego Francesco Rossi 4A (klavír), Tamara Fedorčuková 2B (zobcová flauta), Kai Tang Chang 3B (liuqin-lutna) a Lucia Matušková 3A (zobcová flauta)

Výhercom srdečne gratulujeme!