Moderná nielen budova, ale aj vyučovanie

“Prostredie, v ktorom trávime čas dokáže podnietiť našu kreativitu aj pracovný či študijný výkon.“

20. mája 2022

DOBRÉ NOVINY sa pýtali:
Čo všetko ponúka deťom nemecká moderná škola v Bratislave?
Vyučovanie systematicky a cielene vedie deti k samostatnosti a tiež v nich pestuje ducha pre spoluprácu. Učitelia to dosahujú aj tým, že deti často nechávajú pracovať v malých skupinách po troch - štyroch žiakoch na rôznych úlohách. Riaditeľka modernej bratislavskej školy, Carmen Nasse, tvrdí, že slovenskí žiaci sú usilovní. Snaživí sú najmä na hodinách nemeckého jazyka.

Študijné ostrovčeky na každom poschodí novej školy. „Tie sú určené na skupinovú prácu. Je to veľmi pohodlné a moderné, páči sa mi to,“ hovorí študentka Kristína. Škola je navrhnutá tak, aby mali žiaci pracovné ostrovčeky aj mimo formálneho triedneho priestoru, napríklad na priestranných chodbách svojej školy.

„Mimoriadne dôležitá je flexibilita a mobilita. V triedach máme zámerne mobilné stoly a sú rozdelené tak, aby mohli študenti pracovať v menších skupinách, ak je to potrebné,“ hovorí Peter Kršák, predseda predstavenstva Deutsche Schule Bratislava.
Celý článok si môžete prečítať na tomto odkaze:

DOBRÉ NOVINY