Návšteva včelára Dušana Dedinského

Včelia kráľovná priamo v našej škôlke

30. mája 2024

DSB

Dňa 24. apríla 2024 sme mali v materskej škole vzácnu návštevu. Prišiel za nami pán včelár Dušan Dedinský. Rozprával deťom o tom, aké majú včielky typické znaky, o ich spôsobe a kolobehu života. Dozvedeli sme sa o ich živote v úli, o včelej kráľovnej, trúdoch a robotniciach. Hovoril aj o tom, ako včielky znášajú nektár a vyrábajú sladký, zdravý medík, ktorý nám maminky dávajú do čaju. Ukázal nám časť svojho úľa, ktorý priniesol so sebou, a s údivom všetci sledovali, aké sú včielky pracovité. Taktiež sme dostali semienka na zasadenie kvetov do našej škôlkarskej záhrady, aby sme vytvorili včielkam vhodné podmienky.

No a na záver samozrejme všetci obstáli v teste, ktorý si pán včelár pre škôlku pripravil. Rozprávanie zaujalo nielen deti, ale aj pani učiteľky, a dohodli sme sa, že o rok prídeme na návštevu my do Včelárstva Dedinský. Ďakujeme za príjemnú návštevu!