4. septembra 2020

Deutsche Schule v Bratislave oslavuje 15 rokov

"Deutsche Schule Bratislava zrekonštruuje, vďaka podpore Nemeckej spolkovej republiky, budovu na Bárdošovej ulici, do ktorej by sa mali žiaci presťahovať počas leta 2022."

NOVÁ NEMECKÁ ŠKOLA

NOVÝ ČAS napísal o novej nemeckej škole...
Celková investícia predstavuje 12 miliónov eur. Je to pravdepodobne najväčšie množstvo financií použitých na školskú infraštruktúru za posledné roky. V súčasnosti prebieha kompletná rekonštrukcia, s cieľom vytvoriť dostatočne veľkú, modernú školu, v ktorej sa budú príjemne cítiť všetky deti, žiaci i zamestnanci školy.

Deutsche Schule prešla za 15 rokov, počas ktorých vzdeláva na Slovensku, mnohými zmenami. Škola, ktorá pôvodne sídlila v prenajatej budove na Palisádach, sa časom rozrástla aj o priestory na Panenskej ulici. „Počet žiakov neustále rastie, a preto sme považovali za nevyhnutné kúpiť novú budovu, vyhovujúcu požiadavkám vyučovania 21. storočia.
Celý článok si môžete prečítať na tomto odkaze:

NOVÝ ČAS

NOVÁ DSB