AKTUALITY

Pomáhame tam, kde je to potrebné

Adresné humanitárne zásielky 

5. januára 2023

DSB

Naša pomoc smerovala minulý rok do charkovskej oblasti, kam doputovali lieky, oblečenie, hygienické a iné potreby do konkrétnych nemocní a obcí. Tie nám pomohli identifikovať ukrajinskí dobrovoľníci žijúci na Slovensku. Tí sú v kontakte so starostami a lekármi, aby balíky obsahovali to, čo je momentálne najpotrebnejšie. 

Tu je preklad jedného z listov, ktorý sme dostali ako žiadosť o pomoc: 

Vážené dámy a páni,

Sme ukrajinskí dobrovoľníci, ktorí sa od roku 2014 venujú humanitárnej pomoci Ukrajine. Pochádzame z Ukrajiny, konkrétne z Charkovskej oblasti, a v súčasnosti žijeme na Slovensku. Od vypuknutia vojny 24.02.2022 sme na Ukrajinu poslali už mnoho ton pomoci vrátane ultrazvukových prístrojov, chirurgických nástrojov, postelí, liekov, ako aj potravín a hygienických potrieb.

V súčasnosti máme oficiálne žiadosti od obcí Gusarivka a Volobuyivka, Lozovenka, Wilne, Nova Serpuchivka.

V Gusarivke a Volobuivke je celkovo 448 domov, 160 z nich je úplne zničených, 288 je čiastočne zničených. V súčasnosti tam žije 395 ľudí, väčšinou starých ľudí.

V obciach Lozovenka, Wilne, Nova Serpuchivka sa nachádza 172 domov, z ktorých 2 sú úplne zničené a 29 je čiastočne zničených. Žije tu 322 ľudí, z toho 6 rodín utečencov, ktorí nemajú vlastné ubytovanie. 

V obciach Charkovskej oblasti je teraz veľký nedostatok týchto tovarov: teplé prikrývky a spacie vaky, vankúše, sviečky, matrace, plynové variče a plynové kartuše, baterky a batérie, elektrické kúrenie, hygienické potreby, teplé oblečenie. 

Ďakujeme vám za pomoc.Veľmi si vážime pomoc našich ukrajinských priateľov, ktorí nezištne pomáhajú svojim spoluobčanom počas vojny a budeme sa snažiť ich aj naďalej podporovať. Sláva Ukrajine, hrdinom sláva!


SPÄŤ


PHONE

02/2042 2810

E-MAIL

info@deutscheschule.sk

SOCIALS


© Copyright 2021. Deutsche Schule Bratislava
JOBIMPRESSUMSPONSORINGKONTAKT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram