Zažiť prírodu zblízka

Deň v lese

31. mája 2023

Materská škôlka
Dňa 19.05. 2023 išli predškoláci – Včielky a Trpaslíci – v kooperácii materskej a základnej školy na celodenný výlet do prírody, do Ort an der Donau v Rakúsku. Tam na nás čakali milí ľudia, ktorí nás celým parkom sprevádzali. Ochotne deťom všetko ukázali a odpovedali na ich zvedavé otázky. Dozvedeli sa veľa zaujímavostí o rastlinách a živočíchoch. Deti prežili krásny deň, z ktorého mali veľkú radosť.
Centrum národného parku – zámok ORTH, ktoré je vstupnou bránou do Národného parku Donau-Auen, ponúka svojim návštevníkom prekvapujúce pohľady na prírodu dunajských luhov, ako aj množstvo zaujímavých informácií: www.donauauen.at