AKTUALITY

Projekt vesmír

Svetová výstava kozmonautiky

21. marca 2023

Materská škôlka
Projekt Tempus universum o vesmíre sa deťom nesmierne páčil, a preto sme využili príležitosť a navštívili sme aj výstavu Cosmos v bratislavskej Inchebe. V utorok 14.3.2023 sa na rôzne kozmonautické objekty išli pozrieť deti zo skupiniek Lienok a Žabiek. V stredu 15.3.2023 objavovali čaro rakiet, sond a satelitov naši predškoláci Včielky a Trpaslíci. Deťom sa páčili aj krátke dokumentárne filmy, ktoré sme pozerali v malom kine. Naozaj zaujímavé boli raketové moduly, v ktorých do vesmíru leteli prvé zvieratká. Zaujali ich lunochody aj návšteva rakety. Na záver sa mohli odvážiť na vesmírnej váhe a vyskúšať si virtuálnu realitu.

Vo štvrtok 16.3. 2023 a v piatok 17.3.2023 k predškolákom zavítal pán Procik, ktorý sa s nimi rozprával o družiciach a satelitoch. Jeden zo satelitov práve on pošle na obežnú dráhu Zeme. Satelit sa volá ako jeho dcéra – naša kamarátka – Veronika. Prezreli sme si jeho obrázky a fotky a na oplátku sme mu ukázali výstavu našich vesmírnych prác. Vonku sme si skúšali pozorovanie teleskopom. Škoda len, že nebola tma. Určite by sme videli oveľa zaujímavejšie veci... Aspoň sa máme na čo tešiť, keď raz pôjdeme do hvezdárne pozorovať nočnú oblohu.
SPÄŤ


PHONE

02/2042 2810

E-MAIL

info@deutscheschule.sk

SOCIALS


© Copyright 2021. Deutsche Schule Bratislava
JOBIMPRESSUMSPONSORINGKONTAKT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram