AKTUALITY

Projektový deň so Siemens Healthineers

Výlet do sveta dospelých

25. júla 2023

Andreas Heuer
V utorok 27. júna 2023 navštívilo 8 žiakov a žiačok spolu s pánom Heuerom spoločnosť Siemens Healthineers v Bratislave. Túto návštevu umožnil pán Ichter. Spoločnosť Siemens Healthineers je svetovým lídrom v oblasti zdravotníckej techniky a ponúka širokú škálu produktov, riešení a služieb, ktoré pokrývajú diagnostiku, laboratórnu diagnostiku a klinické IT. Cieľom bolo poskytnúť našim študentom prvý pohľad na fungovanie firmy a ukázať im možné kariérne perspektívy.  
O 9.00 hod. nás veľmi milo privítal Alexander Roth, zodpovedný za vývoj softvérových produktov a riešení. Po úvodnom príhovore nám v priebehu nasledujúcich 6 hodín predstavil jednotlivé oddelenia. Veľmi otvorený a priateľský personál nám nielen prednášal, ale na rôznych miestach sme sa mohli aj zúčastniť a experimentovať.  
Zoznámili sme sa s technickými röntgenovými a ultrazvukovými prístrojmi, ktoré fungujú bezdrôtovo; s komplexnými riešeniami pre laboratórnu diagnostiku vrátane prístrojov, reagencií a softvéru, ktoré testovali na nových prístrojoch na rýchlu detekciu infarktu; získali sme prehľad o lekárskej starostlivosti budúcnosti a otestovali sme tzv. Point-of-Care prístroje, ktoré sa môžu používať na rôznych miestach, ako sú ordinácie lekárov, nemocnice alebo v odľahlých oblastiach. Tieto zariadenia umožňujú rýchlu a presnú diagnostiku bez nutnosti posielať vzorky do centrálneho laboratória.  
Medzi tým sme si dali spoločný obed, ktorý zabezpečila spoločnosť Siemens.  
Na záver nás čakala vzrušujúca a zábavná prednáška o kybernetickej bezpečnosti, kde sme sa dozvedeli, že je veľký rozdiel medzi filmovými predstavami (počítačové hackerstvo) a realitou.  
Na záver všetci študenti dostali certifikát potvrdzujúci, že urobili prvý krok do vzrušujúceho sveta práce v spoločnosti Siemens Healthineers.  
Všetci účastníci boli veľmi nadšení z prijatia a priebehu projektového dňa. Na budúci rok by sa mal určite zopakovať.  

SPÄŤ


PHONE

02/2042 2810

E-MAIL

info@deutscheschule.sk

SOCIALS


© Copyright 2021. Deutsche Schule Bratislava
JOBIMPRESSUMSPONSORINGKONTAKT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram