Úspešná účasť na študentskej súťaži

Krajinské ocenenie pre projekt "Schlager und Zeitgeist"

26. júna 2024

DSB

Vďaka našej úspešnej účasti na študentskej súťaži v Severnom Porýní-Vestfálsku sme podnikli študijnú cestu do Münsteru, aby sme prevzali krajinské ocenenie pre projekt "Schlager und Zeitgeist". Philipp Ladenberger a pani Gazdiková boli vybraní ako zástupcovia triedy 10, ktorá sa zúčastnila súťaže. Naša hladká cesta viedla k srdečnému prijatiu a prvému stretnutiu s ostatnými víťazmi, čo okamžite vytvorilo príjemnú atmosféru.

Na druhý deň sme navštívili skanzen (tiež známy ako Freilichtmuseum) a podnikli okružnú jazdu mestom, predtým ako sme večerali v reštaurácii, kde fantasticky chutili kuracie wrapy. Návšteva koksovne a múzea „Ruhrpott“ na tretí deň nám poskytla mnoho informácií o histórii ťažby uhlia a tradičný obed s „currywurst“ a hranolkami bol vrcholom dňa.

Vyvrcholením cesty bolo odovzdávanie cien, ktoré sa konalo v starej čerpacej stanici. Pôsobivý bufet a hudobné vystúpenie urobili deň nezabudnuteľným. Posledný deň sme navštívili Movie Park v Bottrope, ktorý so svojimi mnohými atrakciami ponúkol dokonalý záver cesty. Výborná večera a veľa zábavy zavŕšili cestu.

Táto študijná cesta bola pre nás nezabudnuteľným zážitkom a skvelou príležitosťou zúčastniť sa súťaže. Ďakujeme za túto možnosť!

Výmena skúseností s inými národnosťami bola obzvlášť cenná, pretože umožnila nové poznatky a priateľstvá.