Triedenie odpadu s Daphne

Učíme sa chrániť prírodu

7. februára 2023

Marianna Spustová

V januári sa naši predškoláci zo skupín Včielky, Trpaslíci a Žabky zapojili do programov zameraných na živú a neživú prírodu, jej ochranu a starostlivosť o životné prostredie.

Prvou aktivitou bol príbeh „O neporiadnom Šmudlovi a šikovných zvieratkách“, kde si deti zopakovali, aké je dôležité starať sa o prírodu. Pripomenuli sme si systém triedenia odpadkov do rôznofarebných kontajnerov a význam recyklácie.

V druhej aktivite „Zbierame batérie so Šmudlom“ sa deti zahrali na detektívov a pomohli Šmudlovi zistiť, kto znečisťuje vodu v lese. Preskúmali sme spoločne aj zloženie batérie a zistili sme, prečo ich nesmieme hádzať do zmiešaného odpadu. Jednu zo špeciálnych nádob, do ktorej deti môžu použité batérie hádzať, sme zriadili aj pri vchode do našej materskej školy.

Prednášky realizované hravou formou boli uskutočnené vďaka spolupráci s Inštitútom aplikovanej ekológie Daphne a podporené firmami NATUR-PACK a SEWA.