AKTUALITY

Vianočný trh pod heslom „Žiaci pomáhajú žiakom“

Naša iniciatíva na pomoc Ukrajine pokračuje

10. januára 2023

DSB

Vianočný trh sme začali organizovať už v novembri, aby sme starostlivo pripravili všetky časti programu. Hlavnými tromi bodmi boli vianočný koncert, humanitárna zbierka pre Ukrajinu a charitatívny vianočný trh. 

Motto nášho podujatia bolo „žiaci pomáhajú žiakom“, pretože sme sa rozhodli, že výťažok z aktivít detí a žiakov (vianočné pečivo, ručné práce, blší trh, tombola) bude venovaný Nemeckej škole v Kyjeve. Podarilo sa nám vyzbierať príspevky vo výške 2000 EUR. Vďaka dodatočnému daru vo výške 1000 EUR od predstavenstva DSB bolo možné zakúpiť potrebné technické vybavenie pre internetové pripojenie Starlink pre DS Kyjev. V rámci tejto aktivity navrhli členovia grémia „Schüler mit Verantwortung“ digitálny pozdrav pre DS Kyjev.

Vďaka humanitárnej zbierke sme mohli naplniť plnú dodávku teplým oblečením, sviečkami, spacími vakmi a dekami a s pomocou dobrovoľníkov ich poslať do charkovskej oblasti. Susedia DSB z Kramárov, ktorých sme oslovili listom, tiež prispeli darmi - za čo im srdečne ďakujeme. 

Krabice pomohli zbaliť starší žiaci a oblepili ich vianočnými obrázkami detí zo škôlky a základnej školy. O doručenie do Charkova sa postaral ukrajinský koordinátor Denys, s ktorým spolupracujeme od februára 2022. Veľmi nás potešilo, že zbierka dorazila na miesto určenia a pomohla ľuďom v núdzi, niekoľko fotiek nájdete v galérii. 


Veľká vďaka všetkým, ktorí sa zapojili!


SPÄŤ


PHONE

02/2042 2810

E-MAIL

info@deutscheschule.sk

SOCIALS


© Copyright 2021. Deutsche Schule Bratislava
JOBIMPRESSUMSPONSORINGKONTAKT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram