22. marca 2022

Vyjadrujeme aj morálnu podporu ľuďom sužovaným vojnou

UKRAJINA

List ukrajinským susedom

Súčasťou našich humanitárnych zásielok bol aj list s podpismi detí, v ktorom vyjadrujeme solidaritu s našimi susedmi a vyjadruje túžbu, že vojna na Ukrajine čo najskôr skonči. Originál listu je na obrázku, tu je jeho slovenský preklad.

Milí naši priatelia, susedia, kamaráti,

Prešli už skoro 4 týždne a my všetci stále nemôžeme uveriť v akom svete sme sa to ocitli. Ukrajina je silná. Vy všetci ste veľmi statoční a bojujete za nás všetkých.

Veľmi sa tešíme, že dve zásielky, ktoré sme doposiaľ poslali, dorazili do svojho cieľa a podarilo sa nám zabezpečiť doručenie zdravotníckeho materiálu až do Charkova. Veríme, že aj táto zásielka č. 3 nájde svoju cestu až k Vám, tým čo to najviac potrebujú.

Je nám veľmi smutno, keď vidíme, čím si musíte prechádzať. Celé Slovensko stojí za Ukrajinou. Všetci sa snažíme pomôcť ako vieme. Občania organizujú humanitárne a finančné zbierky, poskytujú ubytovanie a nevyhnutnú pomoc, hoci aj u seba doma, pomáhajú s hľadaním práce a v neposlednom rade poskytujú pocit bezpečia.

Všetci rodičia a aj naše deti vnímame čím si prechádzate. Sme s Vami! Posielame veľa síl a všetci dúfame v skorý koniec vojny.

Deti a rodičia z Deutsche Schule Bratislava a Cambridge International School Bratislava