OBSERVATÓRIUM

PRE BRATISLAVU A BUDÚCNOSŤ

CIEĽ

PROJEKTU

Vybudovanie a prevádzka profesionálneho observatória s verejným využitím v areáli novej budovy Nemeckej školy Bratislava na Bárdošovej ulici. Asi všetci ľudia so záujmom dvíhajú zrak ku hviezdam. Výsledok tohto projektu, hvezdáreňs ponukou pre jej verejné využitie, je projektom pre mesto Bratislavu a novým jedinečným vzdelávacím projektom.

ROZHODNUTIE

O PROJEKTE

V januári 2021 sa predstavenstvo školského združenia rozhodlo oficiálne spustiť tento projekt a vybudovať hvezdáreň. Plánuje sa jej verejné používanie. Toto verejné využitie spolu so záujemcami, školami, firmami a inštitúciami je dôležitým bodom projektu, keďže v Bratislave v súčasnosti takéto observatórium nie je. Za posledných 30 rokov nebolo v Bratislave postavené a otvorené žiadne nové observatórium. Na financovanie sa projektovému tímu podarilo získať už viac ako 80 zainteresovaných spoločností a súkromných osôb, ktoré sa chcú v budúcnosti podieľať na vzdelávacom projekte hvezdárne.

FINANCOVANIE

PROJEKTU
Ďakujeme všetkým sponzorom!

Na zabezpečenie prevádzky hvezdárne s pravidelnými podujatiami a odbornými lektormi sú stále potrebné dary.

„Keď budeš v noci hľadieť na nebo, bude sa ti zdať, akoby sa všetky hviezdy smiali, pretože ja sa budem na jednej z nich smiať. Ty budeš mať hviezdy, ktoré sa vedia smiať.“

- Antoine de Saint-Exupéry -

Malý princ (Le Petit Prince) Kapitola XXVI

Astronómia na dosah

NA STRECHE DSB