DSB Observatórium

ASTRONÓMIA NA DOSAH

Je rozhodnuté:
Po ukončení internej analytickej fázy sa predstavenstvo Nemeckej školy Bratislava rozhodlo pre štart
„Projektu pre budúcnosť“.

OBSERVATORIUM
Plánuje sa inštalácia profesionálneho astronomického observatória na novej školskej budove na Bárdošovej ulici. Budova i jej poloha sú pre takýto projekt priaznivé a taktiež je vhodné aj načasovanie vzhľadom na aktuálne prebiehajúci projekt prestavby. Škola chce observatórium využívať aj na projekty, v ktorých by spolupracovala s inými školami a univerzitami, a zároveň ho sprístupniť aj záujemcom širšej verejnosti.

SVEN  ROSSBACH

Otcom projektu je Sven Rossbach, bývalý člen predstavenstva, ktorého deti navštevovali DSB od roku 2007.
Ak máte záujem podporiť projekt nápadmi, podnetmi, kontaktmi, prípadne finančne, obráťte sa na nás, na adrese:
observatorium@deutscheschule.sk