…aj my sme pri tom!

Erasmus+ je Program pre vzdelanie, mládež a šport Európskej únie.
V centre programu EU stojí požiadavka mobility pre študijné účely a medzinárodná spolupráca. Dôležitá je výmena osvedčenej praxe v oblasti vzdelávania a mládeže.

V samotnom projekte je plánované, že sa každoročne spoločne stretávajú vždy 4 až 5 žiačky a žiaci ako aj dvaja učitelia z DSB na projektovom stretnutí v určitej krajine, aby mohli spolu pracovať na príslušnej téme a zbierať skvelé nové skúsenosti.

Naša téma sa volá HEALTH AND FITNESS FOR HEALTHY FUTURE a budeme sa jej venovať celkom dva školské roky. Našim partnerom pre nasledujúce dva školské roky budú: Samsun (Turecko), Vasto (Taliansko), Rzeszow (Poľsko) und Varadero (Španielsko). Návštevy v Taliansku a v Poľsku sa uskutočnili v minulom školskom roku a v októbri roku 2017 sme prispeli svojim dielom k projektu ako hostitelia. V marci 2018 sa na záver pocestuje do Španielska a v máji sa uskutoční spoločný súhrn a zhodnotenie v Turecku.
HEALTH AND FITNESS FOR HEALTHY FUTURE Erasmus+ Woche DSB .