ŠTUDIUM

Končíš školu – a čo ďalej?

Profesijné a študijné poradenstvo
TERMÍNY
Každý žiak musí vedieť, kam bude smerovať po škole.

Vzdelanie, štúdium, dobrovoľnícky, sociálny alebo ekologický rok, pobyt v zahraničí alebo hľadanie zamestnania? Otázky, ktoré podporujú rozhodnutie.

Preto chceme poskytnúť na týchto stránkach všeobecné informácie, ktoré môžu pomôcť pri orientácii na povolanie. Rovnako tu nájdete informácie k praxi a k aktuálnym podujatiam a zámerom.

KONCEPT

profesijného a študijného poradenstva (nemecky)

Štúdium v Nemecku

POSTUP PRI VÝBERE POVOLANIA

Výbor povolania je proces, ktorý môže trvať niekoľko rokov. Postup procesu výberu povolania od spolkových agentúr môže pomôcť zodpovedať dôležité otázky.
Viac informácií »

RODIČIA A VOĽBA POVOLANIA

Ako môžem podporiť dieťa pri výbere povolania?
Odkazy a tipy »Rodičovská brožúra  »Viac informácií »

TESTY ZÁUJMOV A VOĽBY ŠTÚDIA

Testy záujmov a voľby štúdia
OrientierungsTest »Beratungstool »

ŽIADOSŤ O PRÁCU

Existuje tréning žiadosti o prácu do pracovnej agentúry
Viac informacií »

ŠTIPENDIÁ PRE ŽIAKOV A ŠTUDENTOV

Sú tu napr. informácie na „Stipendienlotse“, databáza spolkového ministerstva vzdelávania a výskumu
Viac informacií »

Univerzitný deň v Prahe

11. NOVEMBER

Štvorhodinová cesta vlakom do Prahy sa začala už v nedeľu napoludnie na bratislavskej Hlavnej stanici. V Prahe sa žiaci ubytovali v hoteli v centre mesta.

V rámci univerzitného dňa sa prezentovalo 24 univerzít z Nemecka a Českej republiky. Účastníci sa tu mohli informovať o rôznych študijných odboroch.

Na porovnanie možností štúdia sa okrem univerzít prezentovali aj odborné vysoké školy. Referenti informovali aj o duálnom štúdiu, ktoré je ďalšou alternatívou pre absolventov stredných škôl. Niektoré univerzity ponúkali aj prednášky, kde vyzdvihovali prednosti štúdia v Nemecku. Univerzity vo svojich stánkoch poskytovali záujemcom množstvo informačného materiálu o zvolených študijných odboroch.

Naplnení novými poznatkami sme o 16. hodine vyštartovali na cestu späť do Bratislavy, s príchodom okolo 20. hodiny na Hlavnej stanici.

PROFESIJNÉ A ŠTUDIJNÉ PORADENSTVO

THOMAS ICHTER